רעיונות למערכי שיעור לסדנת כתיבה אינטרנטית למתקדמים- שנה ב'

אז כפי שאתם ודאי יודעים, בעקבות הלחץ הפיסי המתון שלכם, התחלתי להכין מערכי שיעור מקוריים ומדליקים במיוחד לשנה הבאה ואני עובדת עליהם במרץ רב!
ההרשמה לשתי סדנאות הכתיבה האינטרנטיות לשנה הבאה תיפתח בקרוב.

מזמינה אתכם לתת לי כאן, בנושא זה, רעיונות: נושאים עליהם הייתם רוצים ללמוד במסגרת סדנת ההמשך, ומבטיחה לקחת אותם בחשבון!

סאטירות.
זה כיף, ואני מניח שזה קשה ולמתקדמים.

זה נשמע קשה אפילו למורה :star_struck:
הזכרנו את זה קצת בשיעור על קומדיה ובעוד איזה שיעור… אבל סבבה, מכניסה לרשימת הבקשות!

הייתי שמחה להתמקד בעבודה על דמויות משלנו וניתוח דמויות קיימות, מניסיון בתחום אחר זה נושא מעניין

מצוין!

נושא שרותי אישית מעניין זה כמו פרסי ג׳קסון. שילוב של פנטזיה והיסטוריה. אפשר שבסדנה ינסו לכתוב התחלה של סיפור קצר שמשלב את שניהם🙂

אולי אפשר לעבוד על שילוב של מיתולוגיות והסיפורים האישיים שלך, זה מעניין. אולי לעבוד על ניתוח ספרים יותר? נגיד, ניתוח דמויות, הסוגה, כל זה. זה יכול להיות נחמד. ואולי כתיבה בהשראת סגנון כתיבה של סופר מסויים.

כן, בתשובה לשני הרעיונות שלכם, יהיו כמה שיעורים שיעסקו במיתולוגיות שונות. יצא מדהים… נראה לי תפציצו שם…

בהנחה שאני אצטרף, תוכלי לצרף גם את המיתולוגיה הנורדית?

אפשר לעשות שיעור על סיטואציות קיימות. שכל אחד ירשום בכמה משפטים קצרים על משהו שעבר עליו ואז אחרים ינסו לכתוב מזה קטע משלהם.

בהנחה שאני אצטרף, תתכונני למישהי שתדחוף יצורים שאנשים לא שמעו עליהם מעולם אבל הם היו

כןכן המיתולוגיה הנורדית!
וההודית!
והמצרית!
והמיתולוגיה של בני המאיה!
כל מיתולוגיה שיש!

חחחח

יש כאן מישהי יותר מולהבת מעינבר- תתכונן לתחרות

כן!!!
וגם מיתולוגיה אירית!!!
וסינית!!!

היה לי רעיון היום (עדיין יש לי אותו, למה אני מדבר בזמן עבר???)
שכל אחד יבחר שיר (ולא יגיד מהו) וכל מילה שנייה צריכה להיות מוסתרת איכשהו… (דוגמה לפניך) השיר ילד של אבא, של מוקי…
ילד ** אבא, ** מה ***חולם?
ואז בשיעור הבא כל אחד יכתוב מה השיר שהוא עשה ויצטרך לכתוב שיר עם אותה המנגינה ומילים אחרות (עוד פעם ''ילד של אבא כי הוא היה בפעם הקודמת) הבן של זאבה, הוא כל כך רזה, נראה כמו גמד גינה… (לא דוגמה טובה!!!) הייתה לי אחלה דוגמה אבל זה השיר שאני רוצה להשתמש בו אז אני לא אחשוף אותו…

בהחלט כן, היא ברשימה שלי :slight_smile:

וואו, אתם קוראים את מחשבותיי… בניתי שיעור על סיטואציות! לא בדיוק כמו שאת תיארת אבל בהחלט שיעור בנושא הזה!

אכן. יש עוד כמה ברשימה. עוד לא הספקתי לבנות את כל מערכי השיעור, אבל יש לי רשימה של כל המיתולוגיות :slight_smile:

אני גאון