השוואות סרטים לספרים

אם תרדו למטה תגלו מה אני רוצה להגיד אבל!!! אני רוצה להגיד משהו, צריך למלא את השדות הבאים
שם ספר וסרט
כמה הפרש זמן היה בין הקריאה לצפייה
לכתוב את דעתכם!!!
אז בתור פאנבוי מלא (במשרה מלאה, אני עצלן, אז למה כתבתי את זה???) החלטתי לעשות פוסט על זה, כי זה חשוב, לאחרונה סיימתי את הספר נאמנים, הספר השלישי בסדרת מפוצלים (מפוצלים, מורדים, נאמנים, פור) וגם ראיתי את הסרט (בהפרש של יום מגמירת הספר),
חלק זה לאלה שקראו כבר… ׁ
(אם לא קראתם זה יכול לעשות לכם ספוילר )
*

מהשנייה שהם הגיעו למתחם לא היה אפילו דבר אחד, אני לא מגזים, הסבתי את כל תשומת לבי לדבר הזה, לא היה דבר אחד שהיה כמו בספר… אותי אישית זה עצבן מאוד!!!
(נגמר הספוילר!!!)

עכשיו תכתבו אתם את הרעיונות שלכם!

בואו נלך על הדוגמה לסרט הכי נאמן לספר לדעתי, הנסיכה הקסומה.
קראתי את הספר וראיתי את הסרט באותו היום.
טוב, אז חוץ מהסצנה של הכרישים שמסיבה מסויימת החליפו בצלופחים צווחים וזה שהשמיטו קטעי מידע על דמויות (טוב לא יכולים להכניס אותם מן הסתם) הכל היה זהה בערך. בסופו של דבר, גם אם הספר היה טוב יותר כי… טוב… הוא היה כאן קודם, אני בהחלט מרוצה מהסרט. ואני לא אומרת את זה על הרבה סרטי ספרים. בתור פאנגירל עצלנית למדי, אנשים שלא אוהבים ספרים ורק יראו את הסרט יקבלו מושג דיי טוב לגבי הספר.

וואו, איזה נושא מקסים!!!

המשחק של אנדר!!
קראתי די מזמן ובגלל זה אני לא זוכרת גם מתי ראיתי את הסרט, כנראה בהפרש של כמה ימים…
אחד הסרטים הכי מדוייקים שנתקלתי בהם, והסרט היחיד שאהבתי יותר מהספר שלו.
ואסא באטרפילדשהביא את אחת הדמויות הכי מדהימות בעולם הספרות למסך בצורה כל כך מדהימה וייחודיתת :heart_eyes:
סרט שכיף לצפות בו. ראיתי אותו המון פעמים :slight_smile:

דמדומים 1
ראיתי את הסרט חודשיים בערך אחרי שקראתי את הספר,
חייבת לציין שהליהוק נ-ו-ר-א!!!
בספר הכותבת מדגישה כמה שאדוארד מושלם והשיער שלו ממש שחור וצבע העיניים שלו מתחלפות-
בסרט: אדוארד מכוער ממש, השיער שלו אפרפר והעיניים כילו אני מבינה שאי אפשר להחליף צבע עיניים אבל עם “הטכנולוגיה של היום”…
בנוסף, אולי זו טעות שלי, אבל בספר היא לא הזכירה כמעט את צבע השיער והעיניים של בלה ולכן כשראיתי את הסרט נרתעתי כשראיתי איך היא נראית!
ובכללי כל האחים של אדוארד לא נראים כמו שהסופרת תיארה אותם.
הסרט מצולם לא באיכות ממש טובה והאפקטים לא משהו…
בקיצור- ציפיתי לסרט ברמה וזה ממש לא מה שקיבלתי.

הרץ במבוך
ראיתי את הסרט בערך חצי שנה אחרי הספר
והוא היה בדיוק אותו דבר כמו הספר
לפחות לפי מה שאני זוכרת כי זה היה לפני שנה בערך

בכלל לאא. כל הפואנטה ואיך שהם יצאו מהמבוך היה שונה לגמרי בסרט

אפשר לשים עדשות כדי לשנות צבע עיניים

בגלל זה אמרתי שלא עשו את זה מספיק טוב…

ההוביט.
קראתי את הספר יותר מ10 פעמים. אני יודעת שיש אנשים שחושבים שהוא משעמם [אהמ אהמ @inbar1111 @enosh אהמ אהמ] אבל זה באמת אחד הספרים האהובים עליי.
אבל הסרט…
{בעיקרון עדיף שאני לא אתחיל לדבר עליו אבל בשביל הפוסט הזה אני אעשה את זה, רק כדאי לכם לדעת שלפני שאני שולחת אני עורכת, מסננת ומשכתבת את זה ככ הרבה פעמים…}
הסרט לא דומה לספר!!! ב כ ל ל ! ! ! !
אני לא אתחיל לפרט כי אני עצלנית אבל מלבד העובדה שהם הפכו ספר קצר יחסית ועליז כזה לשלושה סרטים כל אחד בערך באורך של שלוש שעות כשב90 אחוז מבזמן כל מה שרואים שם זה קרבות ומלחמות.
למה להרוס ספר כזה מדהים?! למה?!
הם הוסיפו המון חלקים ודמויות, הפכו דמויות משניות לראשיות, והחסירו כמה דברים חשובים ופשוט שינו שם ככ ככ ככ ככ ככ הרבה!
אולי בתור סרט בפני עצמו זה היה יכול להיות נחמד, אבל זה לא שונה ימספיק מההוביט כדי שאני אוכל להעמיד פנים שזה סתם סרט לא קשור ולנסות להנות ממנו