המלצות על ספרים

הו יש לי ספר שיכול להיות מעט כבד אבל הוא מדהים ושובה, גנבת הספרים, הוא גאוני וציני מאוד, ממש מדהים. וגם על סיפורי חייו של מר פיקרי, אין הרבה שמכירים, אבל הוא מקסים וקליל יחסית. וגם מיי סייד אוף דה מאונטיין (כי אין לי מושג איך קוראים לזה בעברית אופס). וברידג׳ טו טרבית׳יה (כי התרגום גרוע. ממש גרוע.)

פלא זה אחד המדהימיםםם ושאר הספרים בסדרה גם כן מרגשים ויפים

פלא אכן ספר טוב ומרגש.
יש לו המשך?? לא הבנתי…

עוד כמה ספרים טובים:
הטירה הנעה
ילדת הגבעות
מרק שבור
מנעול ומפתח

וכן לי, לגבי כריס קולפר הוא משחק בגלי

לא…

היי כולם:raised_hand_with_fingers_splayed:
אני גם ממש ממליצה על ארץ האגדות, תיכון לילה ופלא.
יש לי מלא המלצות, אז אני אנסה לכתוב אחת או שתיים בכל יום:grimacing:.
בינתיים:

1. אגדה, מאת מרי לו. זו טרילוגיה עתידנית מדהימה. ממש הרגשתי שאני נכנסת לתוך העלילה והזדהיתי עם כל מה שעבר על הדמויות. זה מאחד הספרים שקשה להסביר עליהם, וגם אם אני אצליח לא בטוח שזה ישמע מעניין, אבל באמת שזו סדרה מדהימה ואני ממליצה עליה מאוד.
    אלו שלושת הספרים:
    https://simania.co.il/images/groups/1790.jpg

2. המועמדת, מאת קיארה קאס. גם סדרה עתידנית (יצא ככה שאלה ההמצלצות הראשונות שלי:stuck_out_tongue_closed_eyes:), שבכללי מספרת על מדינה עם מעמדות. לדמות הראשית קוראים אמריקה, והיא ממעמד חמש (מתוך שמונה). לכל מעמד יש את המקצוע שלו, חמש הם אומנים - נגנים, ציירים, רקדנים וכו’. יום אחד מכריזים שהנסיך (המלוכה זה מעמד אחד) הולך לערוך “בחירה”, שבה יגיעו 35 נערות בין גילאי 16-18 (מקווה שזכרתי נכון) לארמון, ומתוכן הוא יבחר את מי שתהיה אישתו. משפחתה של אמריקה מתלהבת מהרעיון ורוצה שאמריקה תרשם להגרלה שמתוכה בוחרים מי תכלל ב35 הנערות. אמריקה מתנגדת לרעיון, משפחתה לא יודעת שיש לה חבר ממעמד שש, שנמוך משלה - דבר שלא מקובל בכלל. לבסוף היא נרשמת להגרלה, ו… טוב, הסדרה מספרת על מה שקורה לה מהרגע שהיא מקבלת את המכתב.

נראה לי שחפרתי מספיק להיום:joy:.
מקווה שהסברתי טוב.

כנראה שהתקציר מסביר יותר טוב ממני:no_mouth:

וכמובן שאני ממש ממש ממליצה על הארי פוטר ופרסי ג’קסון (למרות שאני לא חושבת שצריך לציין את זה), שכחתי להוסיף את זה קודם…

אכן

לא אהבתי ככ את המועמדת
לא יודעת למה

שלוש סדרות ספרים מדהימות שאני ממש נהנתי לקרוא

ייאיי :clap::point_up_2:

את נשמעת בדיוק כמו יערי :joy:

מתנצלת מראש, זה הולך להיות ארוך.
ספר שאני מאוד ממליצה עליו הוא לא בדיוק ספר. הפוטרהאדס בנינו כנראה כברר ראו את הסרט ״חיות הפלא והיכן למצוא אותן״, וכיוון שרולינג לא כתבה ספר עליו הסרט מבוסס, הוציאו לאור את התסריט של הסרט בצורת ספר.
אני ממליצה עליו מאוד כי:

1. רולינג בכבודה ובעצמה כתבה את התסריט
  2. בגלל שהיא כתבה את התסריט, היא לא כתבה רק דיאלוגים בין הדמויות, היא גם הוסיפה הרבה תיאורים שגורמים לתסריט להרגיש בדיוק כמו ספר רגיל.
  3. כיף לקרוא פרטים קטנים שלא שמים לב אליהם בסרט
  4. פשוט נהנים לקרוא. עלילה נחמדה, דמויות שכתובות בצורה מעולה, ואחרי עשר שנים מאז הארי פוטר האחרון, כיף לקרוא עוד משהו מהיקום של הארי פוטר.

חוץ מזה אני גם מאוד ממליצה על המעון של מיס פרגרין לילדים משונים, הארי פוטר (כמובן), שר הטבעות+ההוביט, קריאת הקוקייה, בית הספר לטוב ולרע, ושבט דוב המערות
(מתנצלת שוב על אורך התגובה)

אלה בין הספרים האהובים עליי. ממומלץ לכולם למרות שאני יודעת שלא כולם מסתדרים עם הכתיבה של טולקין, אבל שווה לנסות

בדיוק ראינו השבוע את הסרט!!! כל המשפחה יחד, בסלון :slight_smile: היה מדליק. יערי אומרת שזה היה בדיוק ביום חגיגות ה-20 שנה להארי פוטר :slight_smile:

יש שני ספרים שעוד לא תרגמו, אחד עם האמרות של כל השנה וכמה קטעים מנקודת המבט של מר בראון והשני עם שלושה חלקים, אחד מנקודת המבט של שרלוט, אחד משל ג’וליאן ואחד משל כריסטופר.

יתרגמו אותם. וגם בנובמבר יוצא סרט